Αφήνω το γόνο να γίνει γονιός!

Αφήνω το γόνο να γίνει γονιός!

images

Η Επίτροπος Θαλάσσιων Υποθέσεων και Αλιείας, κ. Μαρία Δαμανάκη και η Γενική Διεύθυνση Αλιείας της Ευρωπαϊκής Επιτροπής, σε συνεργασία με την Αντιπροσωπεία της Ευρωπαϊκής Επιτροπής στην Ελλάδα, οργάνωσαν μια εκστρατεία αφιερωμένη στη βιώσιμη αλιεία στη Μεσόγειο και στην προστασία του γόνου των θαλάσσιων ειδών.

Οι μαθητές της Β’  τάξης του σχολείου μας πήραν μέρος στην εκστρατεία αυτή δημιουργώντας ένα ημερολόγιο με σκίτσα και μηνύματα που προωθούσαν τους στόχους της καμπάνιας. Η εργασία των μαθητών μας διακρίθηκε και βραβεύτηκε  από την Επίτροπο, σε ειδική εκδήλωση που διοργανώθηκε στην Τεχνόπολη του Δήμου Αθηναίων.

Συγχαρητήρια στα παιδιά μας και στους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας για την αξιόλογη δουλειά τους!

Φωτογραφίες από την εκδήλωση

Τα  12 σκίτσα των παιδιών με τα εύστοχα μηνύματα, ένα για κάθε μήνα του χρόνου

Το μήνυμα των τριών σεφ-πρεσβευτών της εκστρατείας

Χρήσιμοι σύνδεσμοι

Η επίσημη ιστοσελίδα της εκστρατείας

Οδηγίες για καλούς ψαροφαγάδες

Συμβουλές για τους καταναλωτές

Τα έργα των μαθητών σε ψηφιακό βιβλίο!